هفتمین همایش مرجعیت علمی با تاکید بر «ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت؛ دستاورد پرافتخار و تجلی مرجعیت علمی نظام جمهوری اسلامی ایران» ۱۱ بهمن ماه برگزار می شود.

هفتمین همایش مرجعیت علمی با تاکید بر «ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت؛ دستاورد پرافتخار و تجلی مرجعیت علمی نظام جمهوری اسلامی ایران»

به گزارش مهرنیوز، دکتر ابوالفضل باقری فرد در نشست خبری هفتمین همایش مرجعیت علمی در محل وزارت بهداشت در جمع خبرنگاران با بیان دستاوردهای نظام آموزش علوم پزشکی گفت: ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت در سال ۱۳۶۷ رخ داد و آموزش از وزارت علوم منفک و به وزارت بهداری آن زمان اضافه شد. از آن زمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شکل گرفت.

وی خاطرنشان کرد: کمتر کشوری در دنیا از این مدل استفاده می کند و کشور ما توانسته در این حوزه به دستاوردهای قابل توجهی برسد. ضمن اینکه ادغام آموزش علوم پزشکی در نظام سلامت در اسناد بالادستی از جمله سیاست های نظام سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری هم مورد تاکید قرار گرفته است.

دومین سمینار توسعه آموزش علوم پزشکی آبانماه 1391توسط دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار می گردد

2با همکاری انجمن آموزش علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران

و دانشگاه علوم پزشکی ایلام

 

 

 

 

 

 

 

در راستای برگزاری پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی، جلسه کمیته علمی با حضور جمعی از اساتید برجسته سراسر کشور در تاریخ 28 آذر 1398 برگزار گردید.

پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی

پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی

پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی

اولین کنگره بین‌المللی و ششمین همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی بر آن است تا شبکه‌ای از متخصصین، مدیران، برنامه‌ریزان، اساتید و دانشجویان علاقمند را به منظور تسهیل بحث و گفتگو در زمینه یادگیری الکترونیکی در سطح بین‌المللی و تعامل سازنده در یک محیط فرهنگی گردآورد.  اولین کنگره بین المللی و ششمین همایش یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی

هدف از برگزاری این کنگره، ارتقاء سطح دانش و آگاهی و توسعه کیفیت یادگیری الکترونیکی، ارائه مبانی نظری و یافته‌های علمی در این حوزه، بحث و بررسی چالش‌های پیاده‌سازی یادگیری الکترونیکی در دانشگاه‌ها بخصوص دانشگاه‌های علوم پزشکی و ارائه اخرین نوآوری‌ها می‌باشد. همچنین توانمندسازی اساتید، محققان و مشتاقان یادگیری الکترونیکی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مسابقات مختلف در حوزه طراحی دوره و محتوای الکترونیکی جهت فرهنگ‌سازی و گسترش آن از دیگر اهداف این کنگره محسوب می‌گردد. محورهای اصلی کنگره بشرح زیر می باشد:

  • مدیریت و رهبری یادگیری الکترونیکی در نظام های آموزشی
  • کاربرد شیوه ها و فناوری های نوین در یادگیری الکترونیکی
  • طراحی محیط های یادگیری الکترونیکی و تولید محتوا
  • جنبه های فرهنگی، اجتماعی و اخلاقی یادگیری الکترونیکی در نظام سلامت
  • توسعه آموزش های الکترونیکی ضمن خدمت، آموزش های مداوم و خدمات شهری
  • ارزشیابی و کنترل کیفیت در یادگیری الکترونیکی

 

 

برای اطلاعات بیشتر کلیک نمائید.